materiały biurowe sklep

Psycholog kalety

Studiuj kognitywistykę

Interesujesz się ludzkimi relacjami, kochasz rozpatrywać zachowania jednostek, grup i społeczności. Z tej przyczyny zastanawiałeś się nad wyborem studiów psychologicznych, coś ci niemniej jednak w nich nie odpowiada. Co takiego? Pewnie nie do samego końca jesteś humanistą, istotnie, po części go ustanawiasz, lecz z drugiej strony intrygują cię także nauki ścisłe a także należycie się w nich sprawdzasz. Nie chcesz całych pięciu lat studiów oddać na rozpatrywanie tekstów, wolałbyś coś bardziej rzeczowego. Pragnąłbyś za jednym zamachem zapoznać ludzkie ciało i wszystkie procesy biologiczne, które nim kierują, ale interesuje cię dodatkowo matematyka, fizyka, biologia a w dodatku chemia. Nieważna nie pozostaje ci również informatyka a także różne rzeczy techniczne, które nas okalają. Tak naprawdę, gdy się zastanowisz, mógłbyś robić wszystko po trochu – to znaczy ogólnie mówiąc nic? 
To łgarstwo! Przede wszystkim potrzeba ci kierunku multidyscyplinarnego, takiego, w którym łączenie wielu dziedzin, co tak bardzo ubóstwiasz, będzie obowiązkiem, a nie chwytaniem się wszystkiego po trochu na łapu capu. Coś takiego faktycznie występuje a w dodatku oczekuje na ciebie. Żaden z ciebie psycholog, jesteś znakomitym, przyszłym kognitywistą!
Zaraz… kogni-co? To raczej najbardziej klasyczna reakcja, z którą będziesz spotykał się, jeżeli zdecydujesz się na ten kierunek. Kognitywistyka jest sferą o człowieku a przy tym procesach poznawczych i zasadza się na wypatrywaniu odpowiedzi na pytanie czym jest świadomość a także czy mózg ludzki zespolić da się z komputerem. Z tej przyczyny niesłychanie duża część przedmiotów, które cię tam oczekują wiąże się z informatyką, logiką i programowaniem. Istotnie, nauczysz się programować na wydziale psychologii! Na każdym semestrze przybędzie ci również ćwiczyć główkowanie na logice, czego żaden inny humanista, ani tym bardziej psycholog, zapewne nie zazna. Sprawdzisz się dodatkowo jako myśliciel, dlatego, że zaliczyć będziesz musiał filozofię – kolejna bardzo ważna oraz fascynująca sfera, która przeciętnie by cię ominęła, prawda? 
Nadzwyczaj istotną sprawą jest poznawanie działania ludzkiego mózgu, na którym kognitywista niesłychanie się skupia. Szereg przedmiotów takich, jak procesy poznawcze wywoła, że konkretne półkule i płaty odpowiedzialne za inne funkcje przestaną być dla ciebie niewiadomą oraz czarną magią.
Są też ludzie, którzy po jakimś okresie czasu ustalają, że studia te, pomimo że niezmiernie intrygujące, składają się z szeregu ciekawostek a przy tym nazbyt luźnej wiedzy, która nie prowadzi do poznania niczego praktycznego. Ale z drugiej strony przecież o to ci chodziło? Inni sądzą, że w naszym kraju trudno o pracę w czymś tak nowoczesnym – niemniej jednak to sprawia także, że świat staje przed Tobą otworem…


http //www.anma-pl.eu