oczyszczalnie biologiczne

Zalety szamba ekologicznego
oczyszczalnie biologiczne
Mimo że kanalizacja wydaje się możliwością najwygodniejszą dla wielu ludzi, nie zawsze jest sposobność przyłączenia się do niej. Dlatego niektóre zabudowania i działki musza radzić sobie w inny sposób. Ponadto w niektórych sytuacjach (np. w domkach letniskowych czy innych, w których nie mieszkamy na co dzień) kanalizacja może okazać się nieopłacalna. Wówczas w sukurs nadchodzą inne rozwiązania, a najlepszymi z nich są szamba ekologiczne.
Jedną z ich największych zalet jest wysoka szczelność i dodatkowo wytrzymałość na wpływ czynników zewnętrznych. Nie straszna im korozja, duży nacisk czy procesy, jakie zachodzą w glebie. Dzięki temu takie szambo jest równolegle niegroźne dla środowiska.
Z drugiej strony perfekcyjnie nadaje się dla każdego gospodarstwa, które produkuje mało zanieczyszczeń. To dlatego, że szambo nie oczyszcza, tylko magazynuje nieczystości, które należy później wywieźć. Z tego samego powodu może być wyśmienitym wyjściem przejściowym, podczas gdy oczekujemy na podłączenie kanalizacji.
Finalnie należy również wspomnieć o cenie. Szambo ekologiczne jest relatywnie niedrogie w porównaniu do ekologicznej oczyszczalni ścieków. Dzięki temu nie musimy przygotowywać się na ogromne wydatki. Wymienione zalety przejrzyście pokazują, że rozwiązanie jest jak najbardziej godne polecenia nawet tam, gdzie mamy relatywnie mały obszar do zagospodarowania.